Jak vyrobit síto na sušení

27. července 2013 v 11:38 | Abigail Osbourne |  Vyrábění
Poslední dobou jsem se hodně dala na sušení bylinek, ze kterých potom dělám čaje. (Dají se prodat, konzumovat či dát někomu jako dárek.) Později přichystám článek o sušení a jaké byliny jsou na to nejvhodnější. Ale abych se dostala k věci. V důsledku sušení, ubývá mi i místo na něj. Navíc nemám už na čem sušit (síťky do oken proti hmyzu mám jen 3). Proto jsem se rozhodla vyrobit si vlastní! Bohužel momentálně nemám k dispozici foťák, proto se omlouvám, že nenafotím postup, ale snad si ho budete umět představit, není to složité ;).

Co budeme potřebovat?

Starý rám (prkna, ze kterých ho zhotovíme), případně by stačil karton, ze kterého bychom rám vyřízli, ale nevím jak bychom na něj upevnili "síťku".
Silonky (klidně použité, které bychom vyhodili)
Připínáčky s velkou hlavou či malé hřebíky

Jednnoduchý postup:
Vezmeme starý rám, nebo si z prken a hřebíků stloukneme vlastní. Rozstřihneme silonky tak, aby po natažení vyplnily celý rám a natažené (ne úplně k prasknutí, ale dostatečně) je připínáčkama přitloukneme k rámu. A máme hotové síto na sušení!

Není to nic světoborného, ale třeba to někomu pomůže. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Literární klub Literární klub | Web | 27. srpna 2013 v 18:42 | Reagovat

Zdravím tě jménem Literárního klubu, jehož jsi členem. Klub byl delší dobu neaktivní, ale také už je nějakou dobu zpět a nám se poztrácely emaily z vašich přihlášek. Proto tě prosím, abys poslal/a email na klub.literarni@gmail.com a do předmětu napsal/a "Kontakt".
Připojuji, že členové, kteří se neozvou, budou po dalším několikerém upozornění z LK nejspíš vyhozeni.
S pozdravem,
hustokrutopřísný tým LK.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama