Neúcta nejvyššího řádu!

26. dubna 2013 v 17:01 | Abigail Osbourne |  Ze světa
Web tn.cz dnes zveřejnil toto video s titulkem: "Víme, proč odstoupil papež. Takhle se k němu chovali!". Opravdu mi to vyrazilo dech! A i když nejsem zrovna "Benediktovec" (nevím proč, ale tento papež neměl tolik mé sympatie), tohle je prostě nehoráznost! Nechápu, jak si to vůbec mohli dovolit. Úplně mi bylo Benedikta líto, jak tam ta zoufale stál s tou rukou...
Nemyslím si, že toto je důvod jeho odstupu, ale nemám dostatečné informace k tomu, abych to posoudila. Avšak kdyby to důvod byl, tak bych se papeži ani v nejmenším nedivila. Ostatně podívejte se sami:


Cituji z tn.cz:
Na návštěvě Německa v roce 2011 se papež setkal i s tamními biskupy a kardinály. Zatímco všichni si potřásli rukou s německým prezidentem, papežovi podali ruku jen někteří z nich.
Benedikt všem ruku nabídl, jeho krajané se ale k němu zachovali opravdu nechutně. Papež pak smutně odešel stranou. Možná právě v tuhle chvíli v něm začala hlodat myšlenka na bezprecedentní krok. Jako první papež v novodobých dějinách abdikoval na svou funkci a stáhl se do ústraní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama