Zatracen, neprosím...

13. února 2013 v 9:01 | Abigail Osbourne |  Povídky
Zatracen, neprosím…

Proč? Proč se to dělo právě jemu? Čím si to zasloužil? Copak tohle je nějaká spravedlnost? To nikoho nezajímala pravda? Ne, nad pravdou a spravedlností se už dávno nepřemýšlí. Pravda je příliš spletitá a bolí. Spravedlnost bývá slepá a ti co jsou právě u moci, sami určují co je pravda a co lež, co je spravedlnost a co zločin.
Ale přece, opravdu to nikoho nezajímalo? Copak to nikdo neviděl? Nikdo netušil, že je nevinný?


Byl nad ním vynesen rozsudek smrti. Ten nejhorší možný trest, za něco co nespáchal. Jeho obhájce stál za nic. Jistě byl už dávno podplacený obžalobou. Přidělili mu ho jen tak, aby se neřeklo. Nechápal, proč se s touhle šarádou vůbec obtěžovali. Měli jasno ještě před tím, než on vůbec vkročil do soudní síně. Byli rozhodnutí vzít mu život, museli ho připravit i o jeho hrdost?

Seděl ve své cele a čekal. Není nic horšího, než jen sedět a čekat na vlastní smrt. Nevěděl, jak dlouho tu už byl zavřený. Nevěděl, ani jak dlouho tu měl ještě zůstat. Nevědomost- skvělý prostředek na ovládání lidí. Odřízněte je od informací a oni nebudou tušit, co je ve skutečnosti správné.

---

Když přijde kněz, přečíst mi poslední řádky, podívám se skrz mříže, abych naposled spatřil svět, který mi vyšel tak špatně. Prosím, řekněte mi někdo, že sním. Tohle nemůže být skutečné. Vyvádějí mě z cely. Některý z vězňů na mě zavolá "Bůh s tebou!" Pokud je Bůh, tak proč mě nechá zemřít?

Sedí tam a tváří se, jako by se nic nedělo. Nechápu, jak můžou poslat nevinného člověka na smrt a tvářit se při tom takhle. Postaví mě ke zdi. Chtěli, abych stál zády k nim, ale to jim nedopřeji. Když už nereagovali na mé prosby a výkřiky zoufalství, ať si alespoň pamatují mou tvář, která je bude strašit ve snách. Podívám se jim hluboce do očí, tak aby na ten pohled nikdy nezapomněli.
Zazní výstřel.
Padám.
Smrt mě vřele vítá, teď už jen řeknu Sbohem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama