Scifi povídka do soutěže

1. února 2013 v 22:40 | Abigail Osbourne |  Literární soutěže
Zadání znělo: Literární soutěž na Rytiny.cz
- soutěží se ve třech kategoriích: 1) povídka, 2) báseň, 3) ilustrace. Vše by mělo být v žánru fantasy nebo sci-fi.

Alternativní historie
aneb minipovídka od Abigail Osbourne

Za mlhovinami, že by se mohli krájet, a dost možná ještě dál, se nacházela zelená planetka Brčálníkus.Byla to malinkatá planeta, vešel se sem sotva jeden jaderný reaktor a ubytovna pro vědce, kteří ho obsluhovali. I přes to, byla tato planeta největší v galaxii Korpus.Kolem Brčálníku obíhaly ještě další dvě planetky. Ta větší se jmenovala Rákos a ta menší Níček.
Jednou, když byl Rákos přímo v nadhlavníku (což vzhledem k velikosti planety Brčálníkus bylo jednou za dva dny) přišel jeden z vědců na úžasný objev!
Zemnus zrovna seděl u svého mezigalaktického dalekohledu, když objevil podivnou modrou planetu, kdesi v galaxii Mléčná dráha. A protože byl první, kdo jí objevil, pojmenoval jí po sobě- Země.


Když na každodením sympóziu přednesl ostatním vědcům svůj objev, byli nadšeni. Už dlouho hledali planetu s podobnými životními podmínkami, na které by se mohli usadit. Brčálníkus byl pro ně zkrátka příliš malý. A tato nově objevená planeta Země, byla nesrovnatelněkrát vetší než ta jejich. Proto se rozhodli, že za úsvitu planetu opustí.
Všichni se hned sbalili a za dvě minuty už stáli u jejich mezigalaktického přenášedla. Zemnus, který byl pro svůj objev jmenován velitelem výpravy, zmáčkl červené tlačítko s nápisem Transport.

-----------------

Na závěr této minipovídky bych chtla podotknout, že lidé, (které tito vědci stvořili) časem zkomolili Zemnusovo jméno za Zeus a jeho i zbylé vědce začali uctívat jako své bohy. Avšak jednoho dne se objevila cizí vesmírná loď a po urputném boji převzal vládu nad Zemí její kapitán Ježíš Nazaretský z planety Nazaret. A tím byl osud Země zpečetěn, na dalších 2000 let.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kalafuna kalafuna | 2. února 2013 v 11:26 | Reagovat

Tahle povídka se mi lbí zatím snad nejvíce! Je geniální, moc se ti povedla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama