Básním: Jak to začalo?

1. února 2013 v 18:54 | Abigail Osbourne
První básničku jsem složila si v 8 letch a hned měla takový úspěch, že jsem ve skládání pokračovala. Už můj druhý pokus byl natolik zdařilý, že mě dostal do novin, které vydává město, kde žiji. S touto básní jsem vystupovala i na pár dalších akcích. (Asi jsem tehdy byla roztomilá, jinak nevím, proč by kolem toho bylo takové "Haló".)

No... důležité, ale je, že jsem ve skládání pokačovala. Bohužel sešítek, do kterého jsem psala básně v dětském věku se asi někam zatoulal a já si pamatuji z hlavy jen dvě z nich. Poté přišel nástup na Gymnázium a já se skládáním přestala, ale asi před deseti měsíci mě to zase nějak chytlo a není den abych něco nanapsala. Píšu hlavně o přestávkách a o suplovaných hodinách, lidi se pak vždycky smějou, co jsem to zase složila. Často taky skládám básničky na látku, kterou ptávě probíráme, aby se lépe pamatovala. Jedna z nejpovedenějších byla písnička "... 1742 Slezská válka to bylááá... a Marie Terezie v reformách se rochnilááá..."

A protože mě už nebaví hledat básničky různě po sešitech a nacházet je na druhých stranách písemných parcí (když chytnu verš, prostě jedu :D), tak jsem založila blog, kde je budu mít všechny pohromadě a může si je přečíst i někdo jiný, koho třeba pobaví. Nejsou to nějaké plnohodnotné básnické cykly, spíše takové malé chuťovky pro pobavení :D.

Básnička, která mě tehdy tak proslavila:

Jan Hus:
Jan Hus, spravedlivě káže,
proti kněžím ostatním.
Prohlášený za kacíře,
do Kostnice s pozváním.

Zavřeli ho, uvěznili "Odvolej svá učení!,"
"Jinak pro tobě nastanou velikánská mučení!"

Chvojí už v plamech sálá,
ale Hus se nepoddává!
Radši se nechal upálit,
za svou pravdu, za sůj lid!

Kdyby byl časem zájem, mám i video, kde jí recituju na školní besídce :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama